HABERLER

DEPREMZEDELERE YARDIMLAR ULAŞTI

Kimsesizlere, yetimlere, öksüzlere, ihtiyaç sahiplerine, zorda kalan insanlara her an yetişen; yurt içinde ve yurt dışında bulunan Müslümanlara hayırseverlerin yardımlarını ulaştıran vakfımız, ülkemizde yaşanan deprem afetinde Hatay, Gaziantep ve Kahramanmaraş'taki depremzedelere yardımları ulaştırdı.

Deprem afetinin yaşandığı ilk gün itibariyle nokta atışı ihtiyaçları tespit ederek, deprem ve afetler için ayrılan bütçe ve hayırsever necip milletimizin de hayırlarıyla ihtiyaçları tespit ederek yola koyuldu.

Lojistik merkezimizin haricinde 40 kişilik ekibimizle sahada tespit ve dağıtımlar yapıldı. 6 araçlık filomuzla deprem bölgelerinde yardımlar dağıtıldı. Hızlı ve süratli bir şekilde yapılan tüm bağışlar depremzede kardeşlerimize ulaştırıldı.

Deprem bölgesinde enkaz altındaki vatandaşlarımızın yardımına koşan ekiplerin ve depremzede kardeşlerimizin acil ihtiyaçlarını karşıladı.

Halen Konya merkezde ve faaliyet gösterdiğimiz illere yerleşen depremzedeler için gıda, yakacak, kıyafet ve nakdi yardımlarımıza devam etmekteyiz.

Allah tüm hayırseverlerden razı olsun. Bu gibi afetlerden devletimizi ve milletimizi muhafaza etsin.

Abdullah Baba Vakfı

Abdullah Baba Vakfı

Konya Merkez: Aziziye Mahallesi Mengüç Caddesi No:51/1 42030 Karatay/KONYA bilgi@abdullahbabavakfi.org
Tel: 0533 370 20 16