HABERLER

Gazze'ye Yardımlarınızı Ulaştırdık

“Gerçek iyilik  yüzlerinizi doğuya ve batıya çevirmeniz, değildir. Asıl iyilik Allah’a, âhiret gününe, meleklere, kitaba ve peygamberlere iman etmeniz; sevdiğiniz maldan yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara, yardım isteyenlere ve özgürlüğünü kaybetmiş olanlara harcamanız; namazı kılıp zekâtı vermenizdir. Böyleleri anlaşma yaptıklarında sözlerini tutarlar; darlıkta, hastalıkta ve savaş zamanında sabrederler.
İşte doğru olanlar bunlardır ve işte takvâ sahipleri bunlardır.” (Bakara, 177)


Hain İsrail’in zulmü altında ezilen, savaş altında değil SOYKIRIMA uğrayan Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntının üzüntüsü içerisindeyiz. Tüm Dünya olarak bir topluluğu ortadan kaldırmak, yok etmek amacıyla girişilmiş bir mücadeleye şahitlik ediyoruz. Filistin halkı, sivil halk kadın erkek, genç yaşlı, bebek demeden açlığa susuzluğa mahkûm ediliyor,  tıbbi destek alamıyor, gereken ilaçlara ulaşamıyorlar.

İsrail, Batı ülkelerinin desteğini alırken; Filistinli kardeşlerimizin tek başlarına direnmesini beklemek zulme ortaklık etmektir. Bu mücadeleyi tek başlarına kazanamayacaklarının bilinci ile küffar nasıl dostlarının desteğini alıyorsa, biz Müslümanlar da zulüm gören Filistinli kardeşlerimize destek olmak zorundayız. Bu hem insani hem imani bir meseledir diyerek yola koyulduk.

İsrail’in zulmü altında olan, Kudüs davasına sahip çıkarak bulundukları yeri terk etmeyen Gazzeli kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırdık.

Sıcak yemek, gıda yardımları, hijyen ve sağlık malzemelerini sizlerin de desteğiyle 9 Kasım günü teslim etmenin mutluluğuyla, tüm Müslümanlar adına yapmış olduğunuz yardımlar için şükranlarımızı sunarız.
 

Abdullah Baba Vakfı

Konya Merkez: Aziziye Mahallesi Mengüç Caddesi No:51/1 42030 Karatay/KONYA bilgi@abdullahbabavakfi.org
Tel: 0533 370 20 16